Шакира и Луис Хамилтон се зближуваат.

По неколкуте јавни излегувања, извор што ги познава и двајцата, откри за „Пипл“ дека пејачката и возачот на Формула 1 се во рана фаза на врска иако на почетокот изгледаше како да е забава и обичен флерт.

Претставниците на Шакира и Хамилтон не одговорија веднаш на барањето на „Пипл“ за коментар.

Веста доаѓа откако Шакира (46) присуствуваше на трката во Формула 1 за Големата награда на Шпанија, каде што Хамилтон (38) возеше за „Мерцедес“ и заврши на второто место, а потоа се дружеше со британскиот тркач.

По настанот, парот излезе на вечера со група пријатели, меѓу кои Даниел Цезар, Фаи Кадра и Мустафа, кој сподели фотографија на својата приказна на „Инстаграм“.