Ми беше чест да го пречекам Prince Edward, Earl of Wessex, најмладиот син на Кралицата Елизабета, порача министерката за одбрана Радмила Шеќеринска во нејзината објава на Фејсбук.

– Уникатна посета која зборува за одличните односи меѓу 🇲🇰 и 🇬🇧. – со симболи Шеќеринска ги означи Македонија и Велика Британија во објавата.

Шеќеринска и гостинот салутираа на црвениот тепих пред построената македонска гарда во Скопје.

Видеото може да го погледнете ТУКА.