Авион на Военото воздухопловство на Шпанија се урна во Средоземно Море.

Авионот С-101 се урна утрово во близина на брегот на провинцијата Мурсија, југоисточна Шпанија.

Пилотот успеал да се катапултира и се уште се трага по него.

Исто така, се уште се истражува и причината за несреќата.