Ознака: Шпанија
Свет 08:49

ШПАНИЈА: Убиено е црковно лице со мачета и ранет свештеник, злосторството се истражува како можен терористички акт

Свет 09:25

СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ВО ШПАНИЈА: Само овој месец убиени шест жени и една девојка, Владата свика итен состанок на експерти 

Свет 09:13

АЛБАРЕС: Шпанија е блиску до договор со В. Британија за Гибралтар, кој по брегзитот на референдум се изјасни да остане во ЕУ

Свет 12:39

ЗА СМИРУВАЊЕ НА СИТУАЦИЈАТА ВО КАТАЛОНИЈА: Шпанскиот премиер Санчез најави укинување на кривичното дело бунт

Свет 14:06

ЕКСПЛОЗИЈА ВО ШПАНИЈА: Повредени 18 лица од кои 10 се деца при научен експеримент за време на фестивал во каталонскиот град Жирона

Свет 11:48

Воз во Шпанија влетал во пожар, машиновозачот почнал да го враќа наназад, патниците исплашени ги кршеле прозорците и бегале

Свет 13:52

Албанија и Шпанија потпишаа договор за заеднички истраги на организираниот криминал

ПО БРАЗИЛ И ВО ШПАНИЈА: Мадрид соопшти дека во земјата е регстриран прв смртен случај од мајмунски сипаница во Европа

Свет 12:46

Мадрид бара од ЕП да го направи каталонскиот прв регионален јазик во официјална употреба

Свет 12:32

Топлотниот бран во Шпанија однесе над 500 животи, се очекува да биде најинтензивниот и најдолгиот досега