Иско Аларконе се најде на мета на најголемите европски клубови ПСЖ, Манчестер Јунајтед и Сити.

Според шпанскиот весник „Спорт“, големите европски клубови сакаат да го имаат во своите редови играчот на Реал Мадрид, а за тоа да го остварат подготвени се на клубот да му платат  120 милиони евра.

Понудите за Иско уследија по најавите дека кралскиот клуб дека во намера да го пополни својот буџет ќе се откаже од услугите на Иско, која имаше лоша сезона.

Клаузулата на договорот на 27-годишниот играч изнесува 750 милиони евра, но и на Реал му е јасно дека нема да го добие тој износ и дека најреална понуда ќе биде 120 милиони евра.