Кариесот се смета за еден од најраспространетите проблеми. Овој процес на расипување на забите честопати е проследен со болка. Денеска ќе ви презентираме еден рецепт, кој ќе ви помогне да ја спречите оваа болест.
Користите го редовно, ќе избегнете проблеми со забите.

Состојки:

– 1/4 лажичка кокосово масло
– 1/4 лажичка куркума
– 1/4 лажичка морска сол

Подготовка:

Измешајте ги состојките за да создадете хомогена смеса, потоа нанесете ја на четката и темелно исчистете ги забите.

Не брзајте со миење на устата.