Ознака: 27 април

СВЕДОЧЕЊЕ НА ПИМЕН ЗА 27 АПРИЛ: Бев познат како шарениот владика, Богдан беше на другата страна, но никогаш не бил за насилство

Судење за „27 април“: Ќе сведочи и владиката Пимен Илиевски

СОБРАНИЕ: Подгрупата за помилување подготви предлог-закон за итна амнестија за 27 април

ВЕЉАНОСКИ СВЕДОЧЕШЕ ЗА 27 АПРИЛ: Ниту на некого сум кажал да ги отвори вратите од Собранието, ниту сум помислил такво нешто

Судски серијали: Нова епизода од судењето на Мијалков, Тачи и „терористите“ од 27 април

Кривичен суд: На Марковски, кој е во болница, ќе му се суди во издвоена постапка

Судење за „27 април“: Обвинетиот Марковски в болница, рочиштето одложено за в петок

СУДЕЊЕ ВО КРИВИЧЕН: Пратеникот Богоевски со две спротиставени улоги за случајот „27 април“

Судење во Кривичен суд: „27 април“ продолжува на 22 октомври

Миланов: Судењето за „27 април“ продолжи како вчера ништо да не се случило во судницата