Ознака: албанија

Мајската инфлација во Албанија 2,2 отсто, и понатаму најниска во регионот

Свет 11:38

Албанските иселеници во првото тромесечие испратиле во Албанија 242 милиони евра или 13 отсто повеќе од лани

Свет 09:36

ЗАТВОРЕНИК ИЗБРАН ЗА ЕВРОПРАТЕНИК: Гркот Белери, од затвор во Албанија, е на трето место по гласови на партијата на Мицотакис

Свет 15:18

ПЕЛЕШИ: Првото албанско оклопно воено возило Made in Albania ќе биде претставено на саемот што ќе се одржи во Париз

Априлската инфлација во Албанија 2,1 отсто и понатаму најниска во регионот

Свет 14:29

АЛБАНИЈА СЕ ВООРУЖУВА: Ќе купува авиони, хеликоптери, бродови, оклопни возила и системи за ПВО одбрана со среден дострел

Свет 11:29

АМНЕСТИЈА ВО АЛБАНИЈА: 700 затвореници ќе бидат ослободени веднаш, 400 со намалена казната, а на 2.700 укината условната

Свет 11:18

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО АЛБАНИЈА: Осум лица загинаа денеска, кога возило падна во реката Вјоса од висина од 100 метри

Свет 13:14

МВР НА АЛБАНИЈА: Планинарка од Хрватска го загуби животот, а 7 други туристи се спасени на Језерце на „албанските Алпи“

Свет 11:36

УАПСЕН ГРАДОНАЧАЛНИК ВО АЛБАНИЈА: Горо е осомничен за давање 11.000 мкв државна земја на приватни лица, со фалц документи