Ознака: автомобилизам

АВТОМОБИЛИЗАМ: Ни електротомобил, ни патека за Формула-1, само слика за спомен и сеќавање на Ковачевски, Ахмети, Џафери, Груби…

Спорт 20:53

МАКЕДОНСКИОТ АВТОМОБИЛИСТ РЕДИ ПОБЕДИ НИЗ ЕВРОПА: Иџе беше најбрз на патеката Рампа да Фалпера во Португалија

Спорт 20:08

НОВ ТРИУМФ НА ИЏЕ: Македонскиот автомобилист во Шпанија ја запиша втората победа во ридско планинскиот шампионат на ФИА Европа

Спорт 11:44

АВТОМОБИЛИЗАМ: За Велигден голема победа на Иџе, во Франција се качи на победничкиот трон во првата трка од Европскиот шампионат

Спорт 13:29

АВТОМОБИЛИЗАМ: Македонскиот автомобилист Давидовски ќе вози на финалниот гран – при викенд во С. Арабија

Спорт 17:29

МАКЕДОНИЈА СО ВИЦЕШАМПИОН: Иџе со нов рекорд во Бузет стана европски вицешампион во ридскиот шампионат во автомобилизам

Спорт 08:04

Македонскиот автомобилист Ристо Вуков го оствари најдобриот пласман сезонава

Спорт 10:52

Вуков: Се надевам на висок пласман на третиот Гран при викенд во Порше Карера купот во Италија