Ознака: Автопат

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев 3 години потроши во лаги за автопатот кој е оставен како што го најдоа

БРОЈАЧИ ЗА БРЗИНА И ФРЕКВЕНЦИЈА: Со 150 км/ч возеле 13.300 возачи на Скопската обиколница и 3.921 на автопатот Тетово – Гостивар

(видео) БОЧВАРСКИ ГИ ПРИЗНА ЛАГИТЕ НА СДСМ: Да, се согласувам дека трасата на автопатот Кичево – Охрид не беше промашена

ТВИТ НА ДЕНОТ: Автопат Кина-Пакистан од 880 км за само 36 месеци, а Скопје-Штип 47 км за 60 месеци

ЧОЧЕК ВО СВЕТИ НИКОЛЕ: Заев денеска свечено ќе го отвори автопатот што му го изгради Груевски

Автопат Кичево – Охрид: Анѓушев вети дека наскоро ќе се гради со „петта брзина“  

ПРВА ЖРТВА НА АВТОПАТОТ ШТИП – СВ. НИКОЛЕ: Загина мотоциклист кој возел во спротивен правец и се судрил со автомобил

КОНЕЧНО ВЛАДАТА НА ЗАЕВ СЕ ОХРАБРИ: Го пушти во употреба автопатот Скопје – Штип што го изгради „режимот на Груевски“

Автопатот Скопје – Велес: По една лента од Сопот до Башино Село

Сугарески конечно најави нов чочек: Автопатот Миладиновци-Штип ќе биде пуштен неделава