Ознака: бислимовски

БИСЛИМОВСКИ: Од полноќ дизелот ќе поевтини за два денара, а тие што не ставија на билборд јавно да ни се извинат и да кажат оти лажеле

БИСЛИМОВСКИ: Од полноќ пак ќе ја намалиме цената на бензините за 1,5 денари за литар, а дизелот ќе се продава по иста цена

БИСЛИМОВСКИ: Од ноќеска ќе поевтинат горивата, дизелот за половина денар, а бензините за цел денар

БИСЛИМОВСКИ ОД ОХРИД: Ако продолжиме со ова темпо за една година ќе имаме фотоволтаици со моќ да произведат струја колку ХЕЦ Козјак 

БИСЛИМОВСКИ: Многу се плашам во јануари или во февруари в година да не велиме дека цената на горивата што беше во мај и јуни беше супер

БИСЛИМОВСКИ: Сигурно е оти БЕГ нема веќе да ги грее скопјани, јас верувам дека на тендерот што ќе се распише ќе биде избрана нова фирма

БИСЛИМОВСКИ: Загубите на вода изнесуваат до 60 отсто, бараме објаснување зошто и за што се троши секој денар во комуналните претпријатија

БИСЛИМОВСКИ: Барања за поскапување на струјата чекаме до крајот на месецов, пa ќе одлучиме, а до граѓаните порака да ја штедат

БИСЛИМОВСКИ: Обезбедивме стабилност и сигурност во снабдувањето со енергија и кога цените го достигнаа историскиот пик

БИСЛИМОВСКИ: Ако секне гасот од Русија, во следната грејна сезона Скопје ќе се топли на мазут, но тогаш градот ќе биде енормно загаден