Ознака: цена

ЛОНДОНСКА БЕРЗА: Пад на цената на природниот гас за 5,05 отсто

МЕЛНИЧАРИТЕ „МЕСАТ“ НОВА ЦЕНА: Лебот, брашното и печивата ќе поскапат за најмалку 10 отсто поради скапата електрична енергија

Кај нас 50 денари, додека Србија ја ограничи цената на лебот на 29 денари

Свет 12:21

АВСТРИСКИ ЕКСПЕРТИ ПРОЦЕНУВААТ: Наесен може да има ново поскапување на струјата

Цената на нафтата надмина 116 долари за барел

Свет 13:13

Франција ја замрзнува цената на плинот за домаќинство до крајот на 2022 година

Потрошувачката инфлација во САД е највисока во последните 40 години, цената на бензинот викендов скокна до 5 долари за галон

Меѓународната агенција за енергетика пушта во продажба 120 милиони резервни барели нафта за да ја стабилизира цената на светскиот пазар

Цената на нафтата е на највисоко ниво од 2008 година, се искачи на 139 долари по барел

Цената на нафтата порасна заедно со зголемувањето на тензиите во Источна Европа