Ознака: челзи
Спорт 14:32

Романо: Абрамович ќе остане сопственик на Челзи, тој само формално го предаде раководството на добротворна фондација

Спорт 13:04

СВЕТСКО КЛУПСКО ПРВЕНСТВО: Челзи во Абу Даби го освои единствениот трофеј што му недостасуваше, убиен навивач на Палмеирас

Спорт 12:28

Тухел по ремито со Брајтон: Тешко ми е да анализирам, се чувствуваме како да изгубивме

Спорт 12:38

Тухел по победата против Тотенхем: Челзи можеше да постигне и повеќе!

Спорт 12:32

Конте: Ја видовме разликата помеѓу Челзи и Тотенхем, тимовите се неспоредливи

Спорт 11:25

Лукаку им се извини на навивачите на Челзи за котроверзното интервју

Спорт 13:09

Челзи: За Лукаку нема одење во друг клуб во зимскиот трансфер период

Спорт 11:12

Конте: Не ми се допаѓа споредбата меѓу Тотенхем и Челзи во сезоната 2016/17

Спорт 09:01

Вернер: Ги игнорирам критиките, ако мислам на нив не би можел да играм

Спорт 10:38

Деле Али за поразот од Челзи: Резултатот е неправедени, можевме да освоиме три бода