Ознака: цук

МАЖ КАСНАТ ОД ЗМИЈА: Прв случај во Скопје што го евидентирала Итната медицинска помош, 50-годишниот маж престојувал во Идризово

ПРЕПОРАКИ ОД ЦУК: Јавете се на 112 за итна помош од змија, змиите се дел од природата и не е препорачливо да се убиваат

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ЦУК: Има се повеќе пријави за змии во дворови, болница и факултет, граѓаните да бидат внимателни

ЦУК: Во изминатите 24 часа имало 1.993 повици на повикувачкиот број 112 за итни случаи и три пожари во Шуто Оризари, Прилеп и Кичево

ЦУК: Спасена е постара жена која се лизнала и паднала во стрмен засек покрај земјениот пат од Неготино кон селото Тимјаник

ЦУК: По силниот ветер што ја зафати Македонија во изминатото деноноќие се оштетени и паднати фасади, кровови, дрвја, бандери…

АНГЕЛОВ ВО АКЦИЈА: Сега е безбеден тротоарот кај „Скендербег“, чекаме решение за островот на „Србија“ и пукнатото стакло на „Око“

АНГЕЛОВ: Направивме препород во ЦУК, за 2 години реновиравме 12 канцеларии, вработивме 50 души и граѓаните се задоволни од услугите

СПАСОВСКИ И АНГЕЛОВ: Пожарите кои избувнаа пред два дена во Берово, како и другите пожари во земјава ги ставивме под контрола