Ознака: дипломати
Свет 13:22

ДАЧИЌ: Дипломатите не смеат да се занимаваат со разузнавачка работа, со Виенската конвенција е забрането мешање во внатрешните работи

Свет 10:51

ФИНСКА: Хелсинки ќе протера 9 дипломати од руската амбасада, поради сомневање дека работеле во разузнавачката служба

Свет 12:07

ЗАХАРОВА: Москва може да ѝ врати на цела ЕУ поради протерувањето на дипломатите од Бугарија

Свет 11:06

ШТРАЈК НА ФРАНЦУСКИТЕ ДИПЛОМАТИ: Одлуката на Макрон води кон исчезнување на професионалната дипломатија во Франција

Свет 11:56

КОНТРАМЕРКА НА РУСКОТО МНР: Протерани 5 дипломати од хрватската амбасада во Москва

Свет 13:00

Русија протера двајца фински дипломати, ги прогласи за непожелни личности во државата

ЈОВАНОВСКИ: Руските дипломати и нивните семејства, кои беа протерани од Македонија, ги испративме до македонско-српската граница

Свет 12:28

Руското министерство за надворешни протерува дипломати од Естонија, Летонија и Литванија

Свет 10:51

Полска протерува 45 руски дипломати под сомнение дека работат како шпиони

Свет 12:16

Жозеп Борел: ЕУ не гледа причина за евакуација на своите дипломати во Украина