Ознака: џонсон
Свет 13:09

Шкотскиот суд: Легално е суспендирањето на британскиот парламент

Свет 11:16

Џонсон: Парламентот е на работ да уништи секаков договор со ЕУ

Свет 12:07

Велика Британија: Џонсон нема да и плати на ЕУ 30 милијарди фунти

Свет 12:58

Џонсон: Британија ќе ги врати мигрантите назад во Франција

Свет 10:58

Велика Британија: Премиерот Џонсон најави итна ревизија на казните за големи злосторства

Свет 18:54

ДРАМАТИЧНО ИНТЕРВЈУ НА БОРИС ЏОНСОН ЗА ТЕЛЕГРАФ: ЕУ сака да создаде супер држава, исто како и Хитлер!

Свет 11:33

СИ-ЕН-ЕН: Борис Џонсон во Велика Британија наследи уставен хаос од Тереза Меј

Свет 15:32

Старџен: Џонсон го води Обединетото Кралство во пропаст

Кери Синодс, партнерката на Борис Џонсон, ќе се пресели на Даунинг стрит 10

Свет 13:32

Ултиматум од Џонсон: ЕУ или ќе преговара повторно за Брегзит или на 31 октомври си одиме без договор