Ознака: ердоган
Свет 08:58

Ердоган: САД мора да ја платат цената за неодговорноста и рамнодушноста во Авганистан

Свет 13:44

Ердоган и Мицотакис договараат средба во ОН и никако да се сретнат

Свет 15:41

Ердоган: Турција ќе биде присутна во БиХ ако тоа го сакаат Бошњаците, Србите и Хрватите

Свет 10:57

ВИДЕО: Ердоган шири влијание на Балканот, денеска е кум на свадба во Босна и Херцеговина

Свет 14:30

Ердоган вети нови домови за сите што ги изгубија во пожарите во Турција

Свет 09:47

Ердоган: Турција нема намера да стане европско складиште за мигранти

Свет 09:35

Ердоган: Шумските пожари во Турција се најтешките во историјата

Свет 14:10

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

Свет 12:18

Ердоган: Веднаш можеме да го преземеме аеродромот во Кабул ако САД не поддржат

НОВ ПРЕДИЗВИК ЗА СОФИЈА: Ердоган преку турското малцинство се вклучува во политичкиот живот на Бугарија