Ознака: ЕУ

ЌОРСОКАК КОН ЕУ: Заев ја продолжува борбата за ослободување на Бугарија од „фашистички окупатор“, за Пендаровски „итно требa пробив“

НАШИТЕ ПАТИШТА КОН ЕУ: Тапкаме в место со автопатот кон Охрид и со патот кон Брисел   

Свет 10:58

САД се повлече, ЕУ планира да одржи минимално присуство во Авганистан

ВИСОК ЕВРОДИПЛОМАТ: Проширување на ЕУ не е на дневен ред на утрешниот Совет на министри

Свет 13:48

ОРБАН: Ние ќе бидеме меѓу последните држави што ќе ја напуштат ЕУ ако некогаш се распадне

Свет 08:19

Урсула фон дер Лајен ќе се обрати пред Европскиот парламент за предизвиците на ЕУ

Свет 09:14

Неефикасен систем за депортирање: Четири од пет нелегални мигранти остануваат во ЕУ

Свет 09:50

ИЗВЕСТУВАЧОТ НА ЕУ ЗА Ц. ГОРА: Устоличувањето на митрополитот Јоаникије го надмина верскиот карактер на настанот

Свет 15:08

Новата Влада на Авганистан не ги исполнува петте критериуми кои биле наложени од ЕУ

ЕУ: Испраќаме најдлабоко сочувство за жртвите во трагичниот пожар во ковид-центарот во Тетово