Ознака: Финска
Спорт 12:24

РЕПРЕЗЕНТАТИВКАТА НА МАКЕДОНИЈА ВО ФИНСКА: Одбојкарката Ричлиева од Шпанија се сели во финскиот клуб Џими Волеј

Свет 11:05

ФИНСКА БАРА ПОМОШ: ЕУ да изнајде мерки за спречување на протокот на мигранти кои доаѓаат од Русија без валидни патни документи

Свет 09:12

ФИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СТУБ: Борба е единствениот начин за постигнување мир во Украина, нема услови за преговори со Русија

Свет 11:22

ПУКАЊЕ ВО УЧИЛИШТЕ ВО ФИНСКА: Најмалку три деца се повредени во градот Вантаа, приведен е малолетникот кој пукал

Свет 10:07

ФИНСКА ТВ: Украина, ако требa, може да го користи оружјето што и го обезбеди Финска за да гаѓа цели на руска територија

Свет 10:35

ФИНСКА ИЗБРА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Стуб со 51,6 отсто од гласовите го победи ривалот Хависто, кој веднаш му ја честита победата

Свет 09:18

ИЗБОРИ ВО ФИНСКА: Двајца од 9-те кандидати се фаворити за претседател, Финците в недела излегуваат на гласање во првиот круг

Свет 10:19

ФИНСКА ЈА ЗАТВОРА ГРАНИЦАТА КОН РУСИЈА: Целта е да се спречи зголемен број баратели на азил, Москва го организирала приливот

Свет 13:48

ФИНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИИНИСТО: Европа да инвестира во производството на оружје за да биде силна и за да гарантира мир

Свет 08:45

РОСТЕК: Русија ќе распореди најнови хаубици на границите со Финска и Норвешка како предност пред западните артилериски модели