Ознака: фон дер лајен
Свет 09:39

ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Ја поздравувам историската одлука за БиХ, која направи импресивни чекори во приближувањето кон ЕУ

Свет 12:10

ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Нуклеарната енергија може да обезбеди стабилни цени на струјата

Свет 13:11

ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Ја сменивме нашата брзина кон Западен Балкан, но не е доволно само да се каже дека вратата на ЕУ е отворена

Свет 11:52

ФОН ДЕР ЛАЈЕН ВО КИЕВ: Ја спасивте вашата земја и му дадовте шанса на отпорот, живее сонот за слободна и суверена Украина

Свет 09:30

ФОН ДЕР ЛАЈЕН ВО КИЕВ: ЕУ останува доследна на ветувањето дека ќе ја поддржуваме Украина онолку долго колку што е потребно  

Свет 12:31

СУДИР НА ИНТЕРЕСИ ВО ЕУ: Под сомнеж Фон дер Лајен поради именувањето на нејзиниот сопартиец Пипер за претставник на ЕУ за МСП

Свет 14:39

ФОН ДЕР ЛАЈЕН ПОБАРА ВТОР МАНДАТ ВО ЕК: Tоа става крај на шпекулациите за можен наследник на Столтенберг во НАТО

Свет 08:58

ГАРДИЈАН: Урсула фон дер Лајен во Берлин ќе соопшти дека планира да се кандидира уште 5 години да биде претседателка на ЕК

Свет 11:42

ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Евреите повторно живеат во страв, aко Европа ги изневери Евреите, Европа ќе не изневери сите – „никогаш повеќе“ е сега

Свет 15:36

ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Ќе почнеме да работиме и на сопствени реформи во ЕУ, за да се подготвиме за Унија од 30 плус земји членки