Ознака: Германија
Свет 12:10

ЗАКАНА ОД МАСИСИ: Боцвана во Германија ќе испрати 20.000 слонови, ќе им го дадеме овој подарок за кој не прифаќам одбивање

Свет 15:04

ПОМОШ ЗА УКРАИНА: Германија ќе финансира 180.000 артилериски гранати и ќе и помогне за поголема достава на муниција

Свет 10:25

Германскиот министер за финансии против повторно воведување на задолжителна војска

Спорт 12:06

ЕП ВО ФУДБАЛ 2024: Историски успех на Грузија против Грција, комплетирани сите групи за еврошампионатот во Германија

Свет 13:10

ФЕЗЕР: Германија привремено ќе ги обнови проверките на сите граници на земјата за време на Европското фудбалско првенство

Свет 10:03

ВЕРИЖЕН СУДАР НА АВТОПАТ ВО ГЕРМАНИЈА: Загинаа две лица, а 27 се повредени во сударот на 40 возила кај Вирцбург во Баварија

Свет 09:29

ТАГЕШПИГЕЛ: Германскиот претседател Штајнмаер одлучи да не му честита на Путин за победата на изборите во Русија

МАКЕДОНЕЦ ВО ГЕРМАНИЈА: Интервентниот кардиолог Дејан Начоски во Ахен го вгради најновиот модел на најмал срцев пејсмејкер

Свет 19:51

ШОЛЦ: Германија нема да биде вовлечена во војната во Украина, германски војници нема да бидат испратени и да војуваат таму

ШТРАЈКОВИ ВО ГЕРМАНИЈА: Од полноќ повторно штрајкуваат машиновозачите, а на аеродромите работниците за безбедност