Ознака: говор
Свет 11:31

ПУТИН: Не може да се исклучи сериозен судир на Русија со НАТО, а со тоа светот ќе биде само на чекор од трета светска војна

Свет 09:35

ПУТИН ПО ДОБИЕНИОТ НОВ МАНДАТ: Русија е принудена буквално да ги брани интересите на своите граѓани со оружје в раце

Свет 16:10

ПУТИН: Руските нуклеарни сили се подготвени, Западот треба да запомни дека имаме оружје што може да погоди цели на нивна територија

Свет 08:15

НЕОЧЕКУВАНО ОТКАЖАН ГОВОР НА ЗЕЛЕНСКИ: Нешто се случи во последен момент, тој го откажа видео обраќањето во Конгресот на САД

Свет 11:20

САД: Трамп не оди и на втората претседателска дебата на Републиканците, ќе говори пред работниците од автомобилската индустрија

ЦУЦУЛОВСКИ за говорот на омраза, за сталинистичката и наци-фашистичката пракса

Грција: Опозицијата го напаѓа Мицотакис за „одбраната на Македонија“ во Солун

Митрополит Агатангел: Лицемерни се решенијата за самоукинување кои му се нудат на македонскиот народ

МВР и ЈО ќе гонат заради „говор на омраза“ на Мечкин Камен