Ознака: груевски

КРИМИНАЛ И АПСЕЊЕ: Сега се трошат народни пари и за дресирање магариња, а уште се апсат „луѓе на режимот“

ГРУЕВСКИ: Никогаш додека бев премиер не сум имал средба ниту телефонски разговор со Силјан Мицевски, ниту некогаш сум добил нешто од него

ГРУЕВСКИ: Десковска нека се погледне во огледало, а Јовевски да ги објави резултатите од истрагата на ОЈО за „мојата“ фабрика во Србија

МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА: Вистина е дека е одбиена екстрадиција на Груевски, а лага е дека е уапсен

Груевски: Нека е Пресвета Богородица секогаш со нас Македонците и со сите од Македонија

ГРУЕВСКИ: Грција со Македонија во договорот игра на гол без голман

Груевски до Заев, а и до вицкастиот Шилегов: Јас ќе пливам некако, ти уживај во твоето тонење и кажи дека оној Фрики во УБК јас сум го врбувал

ГРУЕВСКИ: Заев е пироман кој ја води Македонија кон бездна

ГРУЕВСКИ: Заев призна – снимките ги крател, судот добил третина од материјалите!

ГРУЕВСКИ: Монструознa е манипулацијата на Заев со семејствата на Нешковски, Младенов, убиените деца кај Смилковско и со цела јавност