Ознака: Хрватска
Свет 14:55

Нов земјотрес во Хрватска: Потрес од 3,6 степени по Рихтер кај Сисак

Свет 13:16

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ХРВАТСКА: Потрес од 6,3 степени по Рихтер и материјална штета, не се знае дали има мртви, Петриње е најпогодено

Свет 12:27

Хрватска: Повреден е полицаец во вооружен инцидент пред зградата на Владата

ДОДЕКА СОСЕДИТЕ ЈА НЕГИРААТ МАКЕДОНИЈА: Во Хрватска блеснаа Денови на македонската култура

КОБНА ГРЕШКА ВО ХРВАТСКА: Почина 62-годишен пациент на кого медицинските сестри му вбризгале средство за дезинфекција

НОВИ МЕРКИ ВО ХРВАТСКА: Потивка музика во кафулињата за помалку ширење на Ковид-19

Свет 10:03

ЗЕМЈОТРЕСИ НОЌЕСКА И УТРОВО ВО ЗАГРЕБ: Сеизмологот Томислав Фикет изјави дека е можен потрес и 30 пати посилен од тој во март

Свет 10:58

АФЕРА ЈАНАФ ВО ХРВАТСКА: Притворени и пратеници и градоначалници меѓу 10-те уапсени

Свет 08:57

Хрватска: Милановиќ е прв претседател кој не доаѓа на конститутивна седница на Саборот

Свет 09:15

Хрватска: Од ЕУ се очекуваат двојно повеќе пари за закрепнување од Ковид-19