Ознака: израел
Свет 09:57

ИЗРАЕЛСКИОТ МИНИСТЕР КОЕН: Србија е наша пријателска земја и ќе остане најсилниот сојузник на Израел во регионот

Спорт 11:27

МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР: Кошаркарската репрезентација на Македонија до 18 години со убедлива победа против Израел

Свет 10:23

НЕТАНЈАХУ: Израел нема да им дозволи на САД да го испратат одбранбениот систем Железна купола за пресретнување ракети во Украина

Свет 09:16

ТЕНЗИИ НА БЛИСКИОТ ИСТОК: Израелската војска рано утрово го нападна јужен Либан и продолжи да бомбардира цели во Појасот Газа

Свет 09:13

ИЗРАЕЛ: Нетанјаху го смени министерот за одбрана откако тој побара пауза за контроверзната судска реформа

Свет 09:43

БАЈДЕН ДО НЕТАНЈАХУ: Реформи како таа за правосудството во Израел треба да се донесат со што е можно поширок консензус

Свет 09:43

ПАЛЕСТИНА: Тројца Палестинци се убиени утрово во размена на оган со израелски војници на окупираниот Западен Брег

Свет 09:14

БЛИСКИ ИСТОК: Израел ја нападна Газа по ракетирањето од Хамас и покрај апелот од САД за смирување на конфликтот

Свет 08:52

БЛИНКЕН: Важно е да се усвојат мерки за деескалација на тензиите меѓу Израелците и Палестинците

Свет 11:24

НЕТАНЈАХУ: Не сакаме ескалација, но подготвени сме за секакво сценарио – одговорот на тероризмот ќе биде силен, брз и прецизен