Ознака: косово
Свет 09:51

ОСМАНИ ЗА СИ-ЕН-ЕН: Побара санкции за Србија, но не одговори дали Косово ќе ја формира Заедницата на српски општини

Свет 10:12

КОСОВСКИОТ МИНИСТЕР РАШИЌ: Колку и да звучи чудно, но јас и моето семејство сме побезбедни во Косово отколку во Србија

Свет 10:08

КОСОВСКОТО МНР ДО ЛАКОСТ: Ѓоковиќ ги слави терористите – милијарда долари вреден бренд поврзан со глорификација на тероризмот

Свет 12:50

МАЌЕДОНЦИ: Изгледаше како терористички напад, но се испостави дека е воен план на паравоените единици потпомогнати од Србија

ВУЧИЌ: Кога беа убиени 8 полицајци во суверена Македонија, тоа не го направија терористи, сега еден убиен на Косово и сите Срби под истрага

Свет 11:26

ВУЧИЌ: Чиста лага е дека Србија трупа војска на границата со Косово, предупредувањата од САД се несразмерни, од тоа не би имале корист

Свет 11:27

САД ЗАГРИЖЕНИ: Набљудуваме големо српско воено распоредување долж границата со Косово, артилерија, тенкови и пешадија

Свет 14:14

РАМА: КФОР итно да ја преземе контролата врз северот на Косово, одложувањето може да донесе вооружен конфликт и голем број жртви

Свет 14:09

БРНАБИЌ: Продолжува теророт на Курти врз Србите на Косово и Метохија, полицијата врши претреси во српските општини

Свет 18:34

ОСМАНИ: Нападните сме, многу сум загрижена, српскиот претседател Вучиќ на Косово сака да го спроведе кримскиот модел на Путин