Ознака: ковачевски

КОВАЧЕВСКИ И ПЕТРОВСКА НА НОСАЧ НА АВИОНИ: Денеска заедно со НАТО ги јакнеме нашите позиции против сите закани за мирот

КОВАЧЕВСКИ: Нашата стратегија и план даде резултат, имаме нов предлог од Макрон кој ги штити нашите стратешки и национални интереси

ПРЕД НАРОДНИОТ БУНТ: Ковачевски пред амбасадорката Брнз телефонски разговараше со советник во Стејт департментот

КОВАЧЕВСКИ: Имаме европски предлог, со ладни глави да тргнеме по патот што го имаме зацртано или ќе останеме да талкаме на Балканот

КОВАЧЕВСКИ: Со коалициjата во Владата ќе го разгледуваме предлогот од Макрон, сега ни треба мудра одлука во интерес на сите граѓани

КОВАЧЕВСКИ: Му благодарам на Макрон и на Франција, добивме предлог со идеи за нашите ставови за решавање на спорот со Бугарија

КОВАЧЕВСКИ: Ако ние од ЕСМ им продававме струја на граѓаните по пазарна цена покачувањето требаше да биде 150 отсто

(видео) КОВАЧЕВСКИ: Пратеник од опозицијата ја снимаше Калеска – Ванчева на 15 см од нејзиното деколте, а што ќе прави со снимката не знам!?

КОВАЧЕВСКИ: Задоволен сум со новата инвестиција од 126 милиони евра на германски Гересхајмер, најголема од основањето на ТИРЗ

КОВАЧЕВСКИ ЗА ПРЕДЛОГОТ ОД МАКРОН: На исток ништо ново – за Бугарија го имам истиот став од Брисел, разговорите ги продолжуваат експерти