Ознака: ковид состојба

КОВИД СОСТОЈБА: Активни 14.336 случаи, идната седмица ќе се испитува дали неколку пациенти го имаат новиот подвид на Омикрон БА2

КОВИД СОСТОЈБА: Активни 8.209 случаи со Ковид-19, последното деноноќие регистрирани нови 1.300 инфекции со коронавирус

КОВИД СОСТОЈБА ВО МАКЕДОНИЈА: Детектирани неколку случаи со Флурон варијантата, комбинација од сезонскиот грип и Ковид-19

КОВИД СОСТОЈБА: Активни 8.415 случаи, Филипче апелира да се почитуваат мерките и да не се организираат домашни прослави

КОВИД СОСТОЈБА: Хоспитализирани 21 дете, новиот бран донесе преку 8.000 новозаразени

КОВИД СОСТОЈБА: Новозаразени 601 пациент, од почетокот досега 205.623 лица

КОВИД СОСТОЈБА: Активни 6.576 случаи во Македонија, 73 отсто од заразените не биле вакцинирани

СКОПЈЕ Е НАЈГОЛЕМИОТ КОВИД КЛАСТЕР: Половина од активните и новозаразените случаи во Македонија се во главниот град

КОВИД СОСТОЈБА: Намалување на новозаразените, од понеделник почнува вакцинација на ученици по случаен избор

КОВИД СОСТОЈБА: Активни се 10.625 случаи, досега 194.231 биле заразени, оздравеле 176.807, а 6.799 починале