Ознака: ковид состојба

КОВИД СОСТОЈБА: Досега 190.288 заразени во Македонија, 173.332 оздравеле, 6.694 починале, а активни се 12.262 случаи

КОВИД СОСТОЈБА: Со Ковид-19 во Македонија се заразиле 191.820 лица, оздравеле 173.048, а 6.683 починале

КОВИД СОСТОЈБА: Заразените и оздравените речиси изедначени, 12 починати минатиот ден

КОВИД СОСТОЈБА: Ширењето на вирусот опаѓа, минатото деноноќие починале 17 лица

КОВИД СОСТОЈБА: Последниве месец и половина починале 1.033 лица од Ковид-19

КОВИД СОСТОЈБА: Вирусот се проширува кај децата и тинејџерите, кај другите возрасни групи има намалување на заразените

Ковид состојба: Македонија прва во Европа, а четврта во светот по смртност од Ковид-19

КОВИД СОСТОЈБА: Бројот на новозаразени секој ден расте, интересот за вакцинација е намален

КОВИД СОСТОЈБА: Регистрирани 557 нови случаи, активни 13.000, најмногу има во Скопје

КОВИД СОСТОЈБА: Ковид моментно е широко распространет, активни се преку 13 илјади случаи