Ознака: лазаров

ЛАЗАРОВ: Јас сум дел од овој систем, имав верба дека нешто ќе се смени, но може здрав да влезеш во болница и да излезеш мртов

ЛАЗАРОВ: Имаме голем увоз за производи што ги извезуваме, треба да се намали тој увоз и да се зголеми нивно домашно производство

Спорт 13:16

Селекторот Лазаров направи промена во составот во пресрет на дуелот со Чешка

Спорт 14:54

Кире Лазаров одлучи со кои ракометари ќе отпатува за Злин на бараж дуелот со Чешка

Спорт 13:34

Лазаров: Прифаќам критика, но убеден сум дека сме на добар пат

ЕКСПРАТЕНИКОТ ЛАЗАРОВ: Купуваат пратеници со наши пари, во криминал до коска, па добро бе луѓе што треба да нѐ снајде па да речеме доста е!?

Спорт 13:03

Селекторот Лазаров го скрати списокот на ракометари за Европското првенство во јануари

Спорт 14:19

Хендбал планет: Македонецот Кире Лазаров прогласен за најдобар десен бек на деценијата

Спорт 19:05

ЛАЗАРОВ НАЈАВИ КРАЈ: Македонскиот капитен уште една година и оди во ракометна пензија

Спорт 18:01

(видео) РОДЕНДЕН НА МАКЕДОНСКАТА РАКОМЕТНА ЛЕГЕНДА: Лазаров денеска дува 40 свеќи