Ознака: левица

ЛЕВИЦА: Државно земјиште на Мавровското Eзеро од 2.600 м2 преку ноќ стана сопственост на ИВЗ која планира да гради џамија

ЛЕВИЦА: Енергетската криза и вртоглавото поскапување на струјата е бонбона бизнис за семејствата Ковачевски и Заеви во Македонија

ЛЕВИЦА ДО ЕУ: Молчи македонската поданичка власт, вие осудете ја Бугарија за промоција на антимакедонска и фашистичка идеологија

ЛЕВИЦА ПРОТИВ ЦАР БОРИС III: Jа повикуваме сета здраворазмуна јавност на протест против славење на крвници на македонската нација

ЛЕВИЦА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ: Ако спикерот Џафери ја одбие и нашата иницијатива, ќе следи целосна блокада на македонското Собрание

ЛЕВИЦА: Пендаровски пред да говори за бугаризацијата да каже зошто две години СДСМ и ДУИ не го носат Законот за македонски јазик

ЛЕВИЦА: Власта ја саботира разрешницата на случајот „Беса транс“ во чиј автобус загинаа 46 луѓе, а во што е вмешан и министерот Спасовски

ЛЕВИЦА: Поразот во Македонија се слави како победа во Бугарија, Драги Ѓоргиев и историската комисија се во целосна служба на врховизмот

ЛЕВИЦА ЗА ПРОЕКТОТ ВО ТЕТОВО: Од Владата на Ковачевски 130 милиони евра народни пари за семејството Дестани, блиски до ДУИ

ЛЕВИЦА ДО СПАСОВСКИ: МВР притвори 11 лица за нередите пред Собранието, ниту едно од нив не е од уфрлените со качулките – каде се тие?