Ознака: Манчестер Сити
Спорт 11:58

Манчестер сити постави клупски рекорд

Спорт 11:29

ВЕЧЕРВА СТАРТ НА ЛШ: Европскиот првак М. Сити фаворит за трофејот и оваа сезона, ривали му се Реал Мадрид и Баерн Минхен

Спорт 10:20

ТУХЕЛ: Стилот на Манчестер сити е сè уште ист како и пред доаѓањето на Халанд, Баерн Минхен ќе ги спречи да доминираат

Спорт 13:43

Манчестер сити размислува за слободен трансфер на Погба, фудбалерот нема ништо против

Спорт 10:29

Манчестер Сити го пречекува Реал Мадрид во првото полуфинале од Лигата на шампионите

Спорт 13:31

Гвардиола: Кога во мај се борите за трофејот, значи сте направил добра работа во текот на сезоната

Спорт 13:55

Гвардиола не цели кон освојување на три шампионски титули, фокусот е на градското дерби

Спорт 14:46

Гвардиола незадоволен Манчестер сити дури и кога неговиот тим победува со 5:0

Спорт 13:14

Томас Тухел: Манчестер сити е победничка машинерија и фаворит за титула во Премиер лигата

Спорт 12:03

Гвардиола: Бевме во нокаут кога примивме гол, благодарение на навивачите се вративме!