Пол Погба би можел да се пресели во Манчестер сити од Манчестер јунајтед.

– „Граѓаните“ размислуваат да го ангажираат играчот од средниот ред на слободен трансфер ова лето, објави „Гардијан“.

Самиот Французин е подготвен да се пресели во Манчестер сити. Тој е заинтересиран за соработка со Пеп Гвардиола. Шпанскиот тренер верува дека Погба може да игра подлабоко во средниот ред отколку сега.

Граѓаните се подготвени да му понудат на Пол договор на четири години со можност за продолжување на уште една сезона. Играчот од средниот ред најверојатно ќе мора да се согласи на намалување на сегашната плата.