Ознака: минхен
Свет 11:31

МИНХЕНСКА БЕЗБЕДНОСНА КОНФЕРЕНЦИЈА: На крајот на дневен ред е војната во Појасот Газа, која досега однесе илјадници жртви

Свет 11:56

ЗЕЛЕНСКИ: Не прашувајте ја Украина кога ќе заврши војната, туку запрашајте се зошто Путин сè уште е во состојба да ја продолжи

Свет 11:01

МИНХЕНСКА БЕЗБЕДНОСНА КОНФЕРЕНЦИЈА: Учествуваат 50 светски лидери, а главните теми се војните во Украина и во Појасот Газа

Свет 10:26

НЕРВОЗА ВО МИНХЕН: Крај на светот каков што го познаваме – западните лидери си честитаа за нивната великодушност кон Украина, но…

КОВАЧЕВСКИ ОД МИНХЕН: Имав задоволство да го следам панелот на кој потпретседателката на САД Харис порача „Киев нема да падне“

Свет 00:49

МИНХЕНСКА БЕЗБЕДНОСНА КОНФЕРЕНЦИЈА: „Руската инвазија врз Украина“ клучна тема на 3-дневните дебати во хотелот Бајеришер Хоф

Свет 14:56

АПСЕЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Пистата во Минхен е ослободена откако беа уапсени климатските активисти кои упаднаа во аеродромот

Свет 13:20

Германија и Израел одбележуваат 50 години од терористичкиот напад на Летните олимписки игри во Минхен

Свет 11:07

АНТИКОВИД ПРОТЕСТ ВО МИНХЕН: Полицијата удираше со пендреци и користеше солзавец против илјадниците демонстранти

(видео) НА ФЕСТИВАЛ ВО МИНХЕН: Ечеше „Македонско девојче“ во изведба на ансамбл од Барселона