Ознака: нато
Свет 10:25

САМИТ НА НАТО: Главни теми на 14 јуни се агресивноста на Русија, сајбер нападите, климатските промени и растот на моќта на Кина 

Свет 12:54

СТОЛТЕНБЕРГ: Русија мора да го запре ова трупање војници во и околу Украина

СТОЛТЕНБЕРГ: Многу сум горд што в петок го славиме првиот роденден на С. Македонија во НАТО

МНР: Османи прв политички претставник на Македонија кој физички ќе присуствува на состанок на НАТО

ВМРО-ДПМНЕ: Оставки од Спасовски и Маричиќ, а Владата да соопшти кои други функционери немаат НАТО безбедносен сертификат

КАТИМЕРИНИ: Блокадата од Софија за Скопје во ЕУ прави нова пукнатина на југоисточното крило на НАТО

БАИБА БРАЖЕ: С. Македонија во НАТО стана контрибутор на безбедноста

БИТКА СО КОВИД-19: НАТО ни испраќа 60 респиратори, изјави за тоа ќе дадат министрите Шекеринска, Османи и Филипче

НАТО: Заев, Шекеринска и Османи денеска кај Столтенберг

ВЛАДА: С. Македонија ќе донира пари во фондот на НАТО за борба против коронавирусот