Ознака: протест

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Голем семакедонски протест низ светот за името Македонија, потоа дојде Заев и ни ја донесе „северна“ за ЕУ и НАТО

Свет 09:50

ПРОТЕСТ НА УЛТРАОРТОДОКСНИ ЕВРЕИ: Уапсени пет лица на протестите против регрутацијата на ортодоксните еврејски мажи

АНТИТУРИСТИЧКИ ПРОТЕСТ ВО ШПАНИЈА: Околу 25.000 демонстранти во Малага со пароли „ова не е туризам, ова е инвазија“

РАБОТНИЧКИ ПРОТЕСТ НА 1 МАЈ: Ќе започне во 11 часот пред Работничкиот дом, кон Собрание, Стопанска комора и пред Владата

ПРВОМАЈСКИ ПРОТЕСТИ: „Ние работниците“ е мотото под кое ССМ и КСОМ заедно со своето членство ќе излезат на протест на 1 Мај

ПРОТЕСТ ПРЕД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА: Над 3.000 вработени по плата за март кај министерката Костадиноска-Стојческа

ТОЧНО НАПЛАДНЕ: На протестен час пред Владата над 5.000 студенти од ФИНКИ, најбројниот факултет во Македонија

ПРОТЕСТ НА 5 ДРЖАВНИ УНИВЕРЗИТЕТИ: За иста работа 1.500 вработени земаме помала плата за 22 отсто од 3.200 вработени на УКИМ

ПРОТЕСТИ ВО ПОЛСКА: Земјоделци и рудари бараат повлекување од Зелениот договор на ЕУ и увозот на евтина храна од Украина

Свет 10:17

ПРОТЕСТ НА СРБИТЕ ВО КОСОВО: Против одлуката на Курти за забрана за употреба на српскиот динар како платежно средство