Ознака: рама
Свет 09:48

РАМА: Добро утро, ви посакувам добра недела, со првиот лет на Бајрактар и отворање на новата воздухопловна база на НАТО во Албанија

Свет 10:30

ЗЕЛЕНСКИ ВО АЛБАНИЈА: Денеска работам во Тирана, заедно со цврстиот и бескомпромисен пријател на Украина, премиерот Еди Рама

Свет 11:06

РАМА НА ИЗЛОЖБА ВО ТИРАНА: Како што знае светот, Албанија стои рамо до рамо со Украина против руската агресија

Свет 11:48

РАМА: Не можам да не бидам повеќе од горд на придонесот од Албанија за нормализирање на односите меѓу Косово и Србија

Свет 13:35

БЕРИША: Рама влезе во политичка агонија, изјави екс премиерот на Албанија, по апсењето на неговиот зет и мерките за него

Свет 10:05

МАКРОН ВО ТИРАНА: За Албанија, албанскиот народ, за блиските и толку посебни врски што не обединуваат, да живее Албанија!

Свет 13:42

РАМА: Ова е готово, Косово е признаено од заедница на земји кои никогаш не би дозволиле враќање назад, никогаш, што и да се случи!

Свет 13:26

РАМА: Албанија не може да стане кукла на чија било дневна политика, вклучително и во Косово и да ја ослаби нашата меѓународна позиција

Свет 10:27

РАМА: Албанија стои на страната на Израел, нашите мисли и молитви се со семејствата на жртвите од суровиот терористички напад

Свет 11:00

РАМА: За Албанија тоа е брак на љубовта, за ЕУ ​​е брак на интереси, скептичен сум за времето кога ЕУ ќе каже „да“ за „бракот со Албанија“