Ознака: референдум
Свет 09:49

Во Романија не успеа референдумот за забрана на истополови бракови

Свет 10:33

РЕФЕРЕНДУМ: Романците одлучуваат бракот како заедница меѓу маж и жена да влезе во Уставот

ВУЧИЌ: Народот во Македонија донесе јасна одлука и нема како некои други да ја игнорирам

КОЛУМНА НА АНТИЌ: Европски референдум за Европа

ТУРЦИЈА: Македонија ја признавме под уставното име и ја поддржуваме за членство во ЕУ и НАТО

ЦДУ/ЦСУ: Жалиме што само околу 37 отсто гласаа за Северна Македонија, а цензусот е 50 проценти

ДВОЈНИТЕ СТАНДАРДИ НА ЕУ: Референдумот во Македонија успешен со 36,9 отсто, а неуспешен беше лани во Каталонија со 43,03 отсто

ИВАНОВ: Не ја потценувајте суверената волја на македонскиот народ, референдумот не успеа

Бејли: Лидерите сериозно да ја земат предвид бројката од 660 илјади гласови

ДИК: Референдумот за Северна е неуспешен, а Талат Џафери не гласал оти менувал адреси