Ознака: рома
Спорт 12:02

Мурињо по освојувањето на Конференциската лига: Испишавме историја, од почетокот знаевме дека ќе го освоиме овој турнир

Спорт 10:07

УЕФА: Рома по 31 година дочека европско финале со Феенорд во Тирана на 25 мај

Спорт 13:29

МУРИЊО ПРОТИВ СВОИТЕ НАВИВАЧИ: Не ми се допаѓа како скандираат, можевме да го победиме Лацио со 5 голови наместо со 3

Спорт 13:12

Мурињо: Сакам повеќе играчи во тимот, но финансиската состојба на Рома не дозволува

Спорт 11:33

Тами Абрахам може да го пропушти натпреварот против Јувентус поради повреда

Спорт 08:17

Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома

Спорт 10:06

Рома му понуди нов договор на Пелегрини до 2025 година

Спорт 14:33

Мурињо користи дронови и голем екран на тренинзите на Ромa

Спорт 11:52

Рома победи 10:0 на првиот натпревар под водство на Мурињо

Спорт 14:01

Мурињо: Подготвен сум да работам многу подобро отколку порано