Ознака: САД
Свет 13:28

ПЕНТАГОН: Администрацијата на Џо Бајден одобри продажба на 14.000 противтенковски ракети на Израел без одобрение од Конгресот

Свет 13:25

СОВЕТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА ОН: САД ставија вето на резолуцијата за итен хуманитарен прекин на огнот во војната меѓу Израел и Хамас во Газа

Свет 13:04

БЕЛАТА КУЌА: Ако не ја поддржиме Украина против Русија, ќе има голема штета на економските и безбедносните интереси на САД

Свет 09:20

БЛИНКЕН: Воената помош од САД за Украина создаде повеќе американски работни места, поголем раст во нашата сопствена економија

Свет 10:05

ПУКАЊЕ НА УНИВЕРЗИТЕТ ВО САД: Три лица се убиени во кампусот во Лас Вегас во Невада, едно е рането, напаѓачот е убиен од полицијата

Свет 08:41

СЕНАТОТ НА САД НЕ ИЗГЛАСА ВОЕНА ПОМОШ: Републиканците блокираа 14 милијарди долари за Израел и 61 милјарда за Украина

Свет 15:09

ТРАМП: Јас не сум диктатор и нема да бидам доколку се вратам на власт во 2025 година, освен првиот ден за затворање на границата

Свет 09:34

АМБАСАДОРОТ НА САД ВО УНГАРИЈА: Владата ги занемарува интересите на своите сојузници во НАТО и ги зајакнува врските со Русија

Свет 08:30

ЈЕЛЕН: САД ќе бидат одговорни за поразот на Украина против Русија ако Конгресот не ја одобри финансиската помош за Киев

Свет 08:15

НЕОЧЕКУВАНО ОТКАЖАН ГОВОР НА ЗЕЛЕНСКИ: Нешто се случи во последен момент, тој го откажа видео обраќањето во Конгресот на САД