Ознака: САД

СОСЛУШУВАЊЕ ВО КОНГРЕСОТ НА САД: Западен Балкан не смее да остане во чекалната на ЕУ, Косово ни е најпријателска држава, a многу време потрошивме за С. Македонија

ФАУЧИ: Следната година САД може да постигнат имунитет на стадо ако против коронавирусот се вакцинираат доволен број граѓани

Свет 16:48

САД: 92.700 деца биле сексуално злоставувани во американската извидничка организација БСА

Свет 16:04

ИЗБОРИ ВО САД: И софтверот давал по 6.000 гласови за Бајден, кои му припаѓале на Трамп

Свет 10:30

ПРОТЕСТИ ВО САД: И во Вашингтон „нема правда, нема мир“

Свет 09:09

САД: Њу Џерси и Аризона избираа претседател, а засега избраа легализација на марихуаната

Свет 09:05

ТРАМП: Ние победивме, резултатите се феноменални, подготвуваме голема прослава

ФОРИН ПОЛИСИ: Трамп го изгуби Балканот, непростлив е молкот на САД за заканите на Бугарија кон стратешкиот партнер С. Македонија

Свет 09:15

ДИЛЕМИ ВО САД: Што ќе се случи ако кандидат за претседател почине или се повлече од трката?

Свет 08:55

ДЕБАТИ ВО САД: Трамп го прекинал Бајден 128 пати за 1,5 час, а Хилари 51 пат во 2016-та