Ознака: салвини
Свет 12:18

Конте: Искрено, не сум подготвен да му го отстапам местото на Салвини

Свет 16:30

Салвини: ЕУ е прекрасен сон, но е на работ на уништување

Свет 13:28

ЗАКАНИ ЗА САЛВИНИ: На врат имаш тројца Албанци, ќе бидеш убиен, ти си свиња…

Свет 11:51

ЕУ: Јурова обвини за говор на омраза во Италија, Салвини одговори дека тоа е нон сенс од Брисел

Свет 12:28

Салвини: Политичари како Јункер и Московиси ја уништија ЕУ и Италија

Свет 00:07

САЛВИНИ ДО АСЕЛБОРН: Земете си ги сите мигранти во Луксембург, Италија веќе ги има премногу

Свет 21:48

Салвини: Италија нема договор со Германија да прифаќа мигранти

Свет 16:36

САЛВИНИ ДО МАКРОН: Како не ви е срам!

Свет 11:50

МАТЕО САЛВИНИ: Нема веќе „родител 1„ и „родител 2“, се враќаме на „мајка“ и „татко“

Свет 20:27

Салвини и објави војна на мафијата: Африканци, но и Полјаци, Бугари и Романци работат во ропски услови во Италија