Ознака: Северен тек 2
Свет 13:44

ПОЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ДУДА: Гасоводот „Северен тек 2“ треба да се укине, не може да се вратат во нормала односите со Русија

СЕВЕРЕН ТЕК 2 ОДИ ВО СТЕЧАЈ: Војната во Украина ја запечати судбината на гасоводот вреден околу 20 милијарди евра

Свет 12:08

САД СЕ ЗАКАНИЈА: Координирани сме со сојузниците, гасоводот Северен тек 2 нема да проработи доколку Русија ја нападне Украина

Свет 13:32

Германскиот вицеканцелар се пишмани за Северен тек 2: Ќе станеме зависни од рускиот гас ако го активираме гасоводот

Свет 11:41

Фон дер Лајен: Активирањето на гасоводот „Северен тек 2“ зависи од однесувањето на Русија

Свет 11:25

Германија оди чекор понапред кон пуштање во употреба на гасоводот Северен тек 2

Свет 12:47

СРЕД ЕНЕРГЕТСКА КРИЗА: Шолц се закани со запирање на „Северен тек 2“ како санкција против Русија

Гасоводот „Северен тек 2“ од Русија до Германија ќе добие лиценца за работа кон средината на 2022

Свет 12:04

САД воведоа санкции за компанија која го градеше гасоводот Северен тек 2

ГАЗПРОМ: „Северен поток 2“ е завршен, до крајот на годинава Русија ќе пушти гас во Германија