Ознака: талибанци
Свет 12:16

ПЕСКОВ: Русија ќе ги отстрани од листата на терористички организации талибанците, кои се на власт по одењето на САД од Авганистан

Свет 15:36

ОГНОМЕТ ВО КАБУЛ: Талибанците прославија годишнина од повлекувањето на армијата на САД

Свет 13:39

АНСА: САД ги откажаа преговорите со талибанците во Доха поради забраната за образование на девојчињата

Свет 11:34

Талибанската власт во Авганистан ги затвора дипломатските претставништва во САД

Свет 13:08

Амир Кан Мутаки: Талибанската власт е на чекор до меѓународно признавање

Свет 12:23

Талибанците ги отфрлаат обвинувањата од ОН дека убиле преку 100 поранешни функционери

Свет 12:49

Талибанците избркаа 3 илјади нивни членови осомничени за незаконско однесување

Свет 13:27

Талибанците бараат амбасадорот на Авганистан во ОН да биде од нивните редови

Свет 11:04

Талибанската влада поканета на самитот за исламска соработка, се очекува да присуствуваат и делегации од САД, Русија, ЕУ и Британија

Свет 10:42

Поранешниот авганистански претседател од 2001 до 2014 ги смета талибанците за свои браќа