Ознака: трамп
Свет 13:26

НИКИ ХЕЈЛИ ЌЕ ГЛАСА ЗА РИВАЛОТ: Ќе гласам за Трамп, треба да допре до луѓето кои гласаа за мене за да ги добие и нивните гласови

Свет 11:54

ТРАМП НА МИТИНГ ЗА ЏО БАЈДЕН: Тој е будала, тој не е паметен човек, сега зборувам за него поинаку, бидејќи ракавиците се симнати

Свет 13:19

ЏО БАЈДЕН СЕ ШЕГУВА СО ТРАМП: Да го следи сопствениот повик и да си вбризга малку белило како средство против коронавирусот

Свет 10:56

СУДЕЊА НА ТРАМП: Нема поништување на судењето на експретседателот, и кандидат за иден, за афера со порно ѕвезда пред 18 г.

Свет 10:41

ФЕДЕРАЛЕН СУД ВО ФЛОРИДА: Одложено судењето на Трамп за тајните документи, датум за продолжување не е утврден

Свет 19:36

ПРАВДА ВО САД: Судијата Хуан Мерчан го казни Трамп да плати 9.000 долари оти критикувал сведоци на социјалните мрежи

Свет 13:04

ЏО БАЈДЕН ЗА ТРАМП: Да, возраста е проблем, јас сум возрасен маж и се натпреварувам против „шестгодишното дете поспан Дон“

Свет 09:48

ИСТОРИСКО СУДЕЊЕ: Судијата разреши десетици поротници кои рекоа дека не можат да одлучат дали Трамп е виновен или невин

Свет 08:16

ПРЕСЕДАН ВО САД: Во Њујорк почнува судењето на Доналд Трамп, тоа е прво судење во историјата на американски претседател

Свет 09:58

ТРАМП МУ ОДГОВОРИ НА ЗЕЛЕНСКИ: Не е соодветно да ја посетам Украина сега кога не сум врховен командант на војската на САД