Ознака: тухел
Спорт 13:55

Тухел: Останувам тренер на Челзи до крајот на сезоната, мора да живееме ден за ден

Спорт 12:28

Тухел по ремито со Брајтон: Тешко ми е да анализирам, се чувствуваме како да изгубивме

Спорт 12:38

Тухел по победата против Тотенхем: Челзи можеше да постигне и повеќе!

Спорт 12:54

Тухел по израмнувањето со Ливерпул: Одлично реагиравме на примените голови

Спорт 13:14

Томас Тухел: Манчестер сити е победничка машинерија и фаворит за титула во Премиер лигата

Спорт 11:08

Тухел: Премиер лигата не ги штеди играчите, само ние играме зиме кога сите паузираат

Спорт 10:24

Тухел е првиот тренер на Челзи кој ја освои Лигата на шампионите и Суперкупот на Европа

Спорт 00:30

Тухел: Нејмар ќе игра со Борусија Дортмунд

Спорт 16:24

Тухел: Станува полесно, се подобруваат односите меѓу навивачите и Нејмар

Спорт 12:04

Тухел бара Дембеле да биде дел од трансферот на Нејмар