Ознака: турција
Свет 11:17

ТЕОДОРИКАКОС: По 1.500 мигранти дневно пробуваат нелегално да влезат во Грција од Турција кај Еврос

Свет 10:43

Мицотакис се пожали кај Гутереш за влошените односи со Турција

Свет 14:08

ТУРЦИЈА ДО НОВАТА ШВЕДСКА ВЛАДА: Вие сте на потег, екстрадирајте ги терористите ако сакате да влезете во НАТО

Свет 11:47

Турција обвинува дека грчката крајбрежна служба е виновна за смртта на 6 мигранти, Грците демантираат вмешаност во случајот

Свет 12:45

ГОЛЕМ ШУМСКИ ПОЖАР ВО ТУРЦИЈА: Најмалку седуммина повредени, во гаснењето во областа Гулнар учествуваат 29 хеликоптери и 11 авиони

Свет 13:24

Ердоган ги предупреди Грците дека ќе платат висока цена ако се приближат до турската морска граница, ЕК повикува на воздржаност во изјавите

Свет 15:32

НАТО СОЈУЗНИЦИ ВО КОНФЛИКТ: Турција ја обвини Грција дека користи руски противоздушни системи за следење на турски авиони

Свет 12:41

Прва трилатерална средба меѓу Финска, Шведска и Турција за членството на скандинавците во НАТО

Свет 12:56

Бугарската армија ќе ѝ помага на полицијата поради зголемениот број мигранти на границата со Турција

Свет 11:50

ТЕОДОРИКАКОС: Турција ги насочува бегалците кон Грција, само во август спречивме влез на 25.000 илегални мигранти