Ознака: Украина
Свет 09:36

МОРАВЈЕЦКИ ПО ИЗЈАВИТЕ НА ЗЕЛЕНСКИ: Полска ја прекинува испораката на оружје на Киев, ќе ја вооружуваме нашата армија

Свет 10:11

ШОЛЦ: Путин да стави крај на војната и мора да се пазиме од лажни решенија кои претставуваат мир само на хартија

КАЧКА ВО ПОЛИТИКО: Украина ќе ги тужи Полска, Унгарија и Словачка поради забраната за увоз на наши земјоделски производи

Свет 08:27

ДИСЦИПЛИНСКА ОД ЕУ: ЕК ги повика Полска, Унгарија и Словачка да ја почитуваат нашата одлука за увозот на жито од Украина

Свет 10:32

СТОЛТЕНБЕРГ: Мора да се подготвиме за долга војна во Украина, која нема да постои ако Зеленски и Украинците престанат да се борат

Свет 14:01

ПУТИН: Русија и сега е подготвена за мировни преговори и завршување на војната и никогаш не ги одби, но Украина не ги сака

Свет 11:27

СИ-ЕН-ЕН: Американскиот милијардер Илон Маск саботирал украински напад со цел да спречи одговор од Русија и нуклеарна војна

Свет 10:12

НОВА ВОЕНА ПОМОШ ОД САД ЗА УКРАИНА: Пентагон обезбеди 600 милиони долари за различно оружје и воена опрема за Киев

Свет 12:35

ЕУ: Силно ги осудуваме руските напади врз цивили во Украина, Русија веднаш да престане со својата нехумана и незаконска агресија

Свет 12:47

ЦЕНТАР ЗА МОНИТОРИНГ ЗА КАСЕТНАТА МУНИЦИЈА: Од касетни бомби во 2022 година во Украина се регистрирани над 900 жртви