Ознака: унгарија
Свет 00:06

ПРОТЕСТИ ВО УНГАРИЈА: Платеници на Џорџ Сорос организираа пуч и демонстрираат против владата на премиерот Виктор Орбан

КОВАЧ: Европскиот парламент го пика носот каде што не му е место, а нема никаква врска со екстрадицијата и азилот на Груевски

ЛАСЛО ТРОЧАНИ, МИНИСТЕР ЗА ПРАВДА НА УНГАРИЈА: Груевски не може да биде испорачан во земја во која е цел на прогон

Унгарија одговори на најчестите прашања за барањето за азил на Никола Груевски

ЗАЕВ ПОЧНА СО НАУЧНО ФАНТАСТИЧНИ ПРЕТПОСТАВКИ: Груевски можеби е киднапиран?

ШЕФ НА КАБИНЕТОТ НА ПРЕМИЕРОТ ОРБАН: Унгарија за Груевски ќе постапи според законите

Груевски е во Будимпешта, побарал политички азил од унгарските власти

Свет 13:41

Ковач: Во Унгарија законот важи за сите, нема отстапки ни за Соросовиот универзитет

Свет 12:42

Украина: Протеран унгарскиот конзул од Брегово

Свет 11:23

ОРБАН НАЈАВИ ОДГОВОР НА ПРЕСЕДАНОТ ВО ЕУ: Сакаат да ни го одземат правото да ги штитиме сопствените граници