Ознака: вакцини

СРБИЈА: Се шири голема кашлица, досега 157 случаи годинава, од кои 72 во Белград, најранливи се новороденчињата и децата

КРАЈ НА ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД: Белата куќа објави дека странците кои доаѓаат во САД не мора веќе да се вакцинирани

НОВ ПРЕДЛОГ ОД ФАЈЗЕР И БИОНТЕК: ЕУ да плати половина цена за предозираноста со 70 милиони вакцини против Ковид-19

УНИЦЕФ: Македонија втора во светот по бројот на деца кои не примиле никаква вакцина од раѓање, Молдавија е светски шампион

ОН: Поради Ковид-19, околу 67 милиони деца во светот делумно или целосно пропуштија да ги добијат редовните вакцини

Поранешен шеф на производство во Торлак: Бебињата во Србија добиваат бугарска БСЖ вакцина, Торлак не ги прoизведува

Свет 14:00

ИСТРАГА ВО ЕУ ЗА ВАКЦИНИТЕ: Европското обвинителство потврди дека ја истражува набавката тешка 35 милијарди евра

Германија: Владата ќе дистрибуира низ државата уште 19.500 дози на вакцина против мајмунски сипаници

Свет 13:06

Фејсбук и Инстаграм деактивираа профили кои ја критикуваат безбедноста на Ковид-19 вакцините

ЕВРОКОМЕСАРКА КИРИЈАКИДЕС: ЕУ купува 100.000 вакцини против мајмунски сипаници од непознат производител, досега има 900 заразени